Pełne i soczyste usta
Poznaj ofertę salonu z zakresu stylizacji ust
PMU | Makijaż Permanentny Ust
Makijaż permanentny ust inaczej nazywany także trwałym, konturowym czy mikropigmentacją to popularny zabieg, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kobiet o idealnym kształcie i nienagannym kolorze ust o każdej porze. Dzięki nowym technikom pigmentacji możemy uzyskać bardzo naturalne efekty, należy jednak pamiętać, że makijaż permanentny nie służy do powiększania ust, a do ich podkreślenia, nasycenia, ewentualnie do lekkiej korekty.
Jak wygląda zabieg
Makijaż permanentny (mikropigmentacja lub makijaż trwały) to specjalistyczny zabieg kosmetyczny polegający na wprowadzeniu pod skórę pigmentu do głębokości od 0,3 do 0,5 mm, czyli płycej niż w przypadku tradycyjnego tatuażu. Dla zwiększenia komfortu podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe. W zależności od wykonywanej techniki zabieg trwa od 1 do 3 godzin.
Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją, wykluczeniem wszelkich przeciwwskazań oraz wykonaniem rysunku wstępnego ust, który ma na celu zwizualizowanie efektu. Kolor dobieramy tak, by usta nie wyglądały na sine czy fioletowe, biorąc pod uwagę Twój naturalny kolor czerwieni wargowej, oczywiście z uwzględnieniem Twoich wskazówek w kwestii wyboru odcienia pigmentu.
Baby Doll / Usta Powder Effect / NUDE LIPS (USTA PUDROWE )
Makijaż permanentny ust w stylu Baby Doll czy Nude Lips, to propozycja dla kobiet, dla których czerwone usta na co dzień to propozycja zbyt odważna, a które cenią naturalność i delikatny i niezobowiązujący makijaż. To delikatna pigmentacja, a usta wyglądają świeżo i naturalnie.
Pudrowy efekt permanentnych ust optyczne powiększenie oraz pudrowe wykończenie makijażu – final touch. Ten sposób wykonania makijażu zapewnia subtelny efekt w pudrowych koloryzacjach, dając wrażenie przyprószonych ust. Zabieg koryguje kształt ust, maskuje niedoskonałości i nadaje ustom nowy i niepowtarzalny wygląd.
Zobacz video
Najczęściej zadawane pytania
Czym jest makijaż permanentny?
Makijaż permanentny, inaczej makijaż trwały lub mikropigmentacja to specjalistyczny zabieg, polegający na wprowadzeniu pigmentów (barwnika) do warstwy naskórka. W tym celu używa się specjalistycznego sprzętu oraz jednorazowych, sterylnych igieł z chirurgicznej stali szlachetnej. W metodzie cieniowania (pudrowe brwi czyli powder brows, ombre, insta brows) igła nie dochodzi do skóry właściwej, pracuje bardzo powierzchownie. Zabieg mikropigmentacji jest nieco podobny do tatuowania, ale odbywa się znacznie płycej. W przypadku tatuażu barwnik jest wprowadzany do skóry właściwej, a więc znacznie głębiej. Natomiast makijaż permanentny zblednie z biegiem lat, by w końcu całkowicie zniknąć.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg makijażu permanentnego?
Makijaż permanentny jest przeznaczony dla osób w każdym wieku, które cenią sobie czas w życiu codziennym oraz komfort w obliczu jego wyzwań. Doceniony zostanie również wśród osób uprawiających sport lub prowadzących aktywny tryb życia.
Kosmetyki permanentne są idealne dla zapracowanych osób/profesjonalistów, które nie mają czasu na wykonanie konwencjonalnego makijażu, tych, które lubią budzić się ze świeżym, naturalnym wyglądem i symetrią brwi, sportowca chcącego wyglądać naturalnie, osób cierpiących na łysienie, osób z problemami medycznymi schorzenia powodujące drżenie rąk, przebarwienia otoczki po rekonstrukcji piersi/raku, problemy ze wzrokiem lub reakcje alergiczne na dostępne bez recepty produkty do makijażu…ale przede wszystkim dla wygody!
Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego
Jeśli zastanawiasz się nad zafundowaniem sobie takiej wygody i oszczędności czasu jakim jest makijaż permanentny, musisz być świadoma, że istnieje szereg czynników, które mogą Cię wykluczyć do jego wykonania:
- spożycie alkoholu lub środków odurzających w ciągu ostatnich 48 h
- alergia na składniki pigmentów, preparatów, produktów/akcesoriów stosowanych w trakcie zabiegu – ciąża, okres połogu, karmienie piersią
- nowotwory (chemioterapia, radioterapia) bez konsultacji lekarskiej
- infekcje bakteryjne, wirusowe i stany zapalne organizmu lub skóry w okolicy zabiegowej
- aktywny trądzik różowaty,
- porfiria skórna
- skłonność do bliznowaceń/zwłóknień/przerostu blizn,
- aktywna łuszczyca w okolicy zabiegowej
- aktywne atopowe zapalenie skóry (egzema) w okolicy zabiegowej
- aktywne łojotokowe zapalenie skóry w okolicy zabiegowej
- Hemofilia oraz zaburzenia krzepnięcia krwi, schorzenia w przebiegu których wystąpiły epizody trudno lub przewlekle gojących się ran np. zespół stopy cukrzycowej. W przypadku stałego lub długotrwałego stosowania leków: przeciwzakrzepowych (antykoagulanty), niesteroidowych leków przeciwzapalnych: np. aspiryna, ibuprom, skutkującym zaburzeniami krzepliwości krwi ( intensywne krwawienie po urazie i/lub przewlekle gojące się rany), wykonanie zabiegu będzie możliwe po odstawieniu tych leków na min. 5-7 przed zabiegiem. Dla odstawienia tych leków może być wymagana konsultacja lekarska.
- stosowanie kortykosteroidów (konieczny odstęp 8 -12 tygodni od zakończenia kuracji)
- stosowanie retonoidów (konieczny odstęp 6 mc od zakończenia kuracji )
- antybiotykoterapia (konieczny odstęp 30 dni od jej zakończenia)
- choroby autoimmunologiczne – toczeń rumieniowaty układowy, twardzina, reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, układowe zapalenie naczyń wrzodziejące zapalenie jelita grubego, syndrom Crohna, miastenia, sarkoidoza układowa
- wady zastawek serca
- tętniaki (mózgu, aorty, tętnic)
- stwardnienie rozsiane, SMA, mukowiscydoza
- chorby zakaźne HIV, AIDS, WZW
- planowane leczenie stomatologiczne lub ortodontyczne do 7 dni po zabiegu (w przypadku pigmentacji ust do 14 dni po zabiegu)
- zabiegi estetyczne wykonane w obszarze zabiegowym, w tym:
– zabiegi wolumetrii lub modelowania (konieczny odstęp min. 30 dni), botox (konieczny odstęp min. 14 dni)
– laser ablacyjny (konieczny odstęp min. 3-6 miesięcy), laser nieablacyjny, HIFU (odstęp min. 4 tygodnie),
– nici PDO (konieczny odstęp min. 30 dni),
– przeszczep skóry, chirurgiczne zabiegi estetyczne (konieczny odstęp min. 3-6 miesięcy), - zabiegi złuszczania naskórka w obszarze i okolicy zabiegowej (konieczny odstęp min. 28 dni)
- intensywna opalenizna ( zaleca się nie korzystanie z kąpieli słonecznych i solarium w okresie 14-21 dni przed zabiegiem)
Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego?
Przed zabiegiem makijażu permanentnego należy wykluczyć picie alkoholu (24h przed), napojów z kofeiną (kawy, napojów energetyzujących), zażywanie narkotyków, antybiotyków (miesiąc przed), aspiryny, ibuprofenu i innych leków z grupy NLPZ, leków antydepresyjnych i halucynogennych. Dwa tygodnie przed pigmentacją nie można opalać oraz stosować zabiegów głęboko złuszczających lub podrażniających skórę. W dniu zabiegu skóra musi być w stanie nienaruszonym. Należy być zdrowym, nie posiadać infekcji!
Jak długo utrzyma się mój makijaż?
Obecne techniki makijażu permanentnego brwi pozwalają uzyskać bardzo naturalny i delikatny ‘pudrowy’ wygląd. Trwałość wykonanego makijażu zależy od wielu czynników. Przede wszystkim ma znaczenie stan zdrowia, gospodarki hormonalnej oraz rodzaj skóry. U osoby o skórze suchej z wolnym metabolizmem makijaż będzie utrzymywał się dłużej. Trwałość makijażu permanentnego skraca też opalanie na słońcu, zła pielęgnacja, styl życia czy przyjmowane leki. W zależności od ww czynników efekt makijażu permanentnego brwi wykonany w technice cieniowania (pudrowe czyli powder brows, ombre, insta brows) będzie utrzymywać się od kilku miesięcy do kilku lat. Aby efekt był zadowalający makijaż powinno odświeżać się co 12-18 miesięcy, ponieważ pigment po tym czasie stopniowo wyłuszcza się i blednie.
Jaki jest czas rekonwalescencji?
Czas gojenia różni się w zależności od osoby. Przy odpowiednim znieczuleniu miejscowym i znieczuleniu obrzęk będzie bardzo minimalny i zazwyczaj nie ma krwawienia związanego z moimi procedurami. Każdemu klientowi zapewniam pakiet pielęgnacyjny i pisemne instrukcje. Leczony obszar zacznie mięknąć / rozjaśniać się w ciągu 3-60 dni… i zaleca się wizytę kontrolną w dowolnym momencie 2-6 miesięcy po pierwotnej procedurze.
Jak długo trwa każda procedura?
Początkowa procedura trwa zwykle około 2,5 do 3 godzin, należy sporządzić dokumentację, wykonać zdjęcia, omówić pożądany wzór i kolor, przeprowadzić procedurę i omówić wymagania dotyczące opieki po zabiegu. Procedury uzupełniające lub odświeżające kolor zwykle nie wymagają tyle samo czasu.
Czy zabieg jest bolesny?
W razie potrzeby stosuje się znieczulenie miejscowe, aby znieczulić obszary, które mają być leczone. Pomaga to złagodzić niewielki dyskomfort, który może wystąpić podczas zabiegu. Każdy ma swój unikalny poziom tolerancji bólu. Niektórzy ludzie uważają, że pewne obszary twarzy są bardziej wrażliwe niż inne, dlatego szczególny nacisk kładzie się na zapewnienie klientowi jak największego komfortu. Dostępne są różne miejscowe środki znieczulające, aby zapewnić, że procedura jest tak bezbolesna, jak to tylko możliwe.
Czy makijaż permanentny to bezpieczny zabieg?
Zabiegi wykonywane są w sterylnych warunkach, przy użyciu wyłącznie jednorazowych kartridży z igłami i cyfrowo sterowanego urządzenia do implantacji. Nie ma długoterminowych skutków ubocznych; krótkoterminowe skutki mogą obejmować zaczerwienienie, obrzęk i tkliwość. Nie są znane żadne reakcje alergiczne na pigmenty.
Używam jednorazowych narzędzi. Każdy artykuł jednorazowy otwierany jest przy klientce. Maszyny oraz stanowisko pracy pozostaje zdezynfekowane oraz ofoliowane na nowo dla każdej klientki. Najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa są dla mnie najważniejsze.
W jaki sposób określa się pożądany wygląd i odcienie koloryzacji?
Przy makijażu permanentnym ust, dobieramy kolor tak, by usta nie wyglądały na sine czy fioletowe, biorąc pod uwagę Twój naturalny kolor czerwieni wargowej, oczywiście z uwzględnieniem Twoich wskazówek w kwestii wyboru odcienia pigmentu. Zawsze sugeruję przyjście z ulubioną szminką/kredką, ułatwi to nakierowanie na konkretny kolor.
Wykonasz u mnie naturalne podkreślenie ust, wyrównanie i podkręcenie koloru czerwieni wargowej. Efekty półtransparentne to coś, w czym czuję się najlepiej i najbardziej podoba mi się ten efekt po czasie (co jest bardzo, bardzo ważne!). Jest to w 100% moja estetyka. Jeśli od czasu do czasu lubisz mocniej podkreślone usta – zawsze okazyjnie możesz sięgnąć po szminkę. Naturalny makijaż permanentny jest na dłużej, nie na jeden wieczór.
Po wygojeniu makijażu permanentnego ust, jego kolor może wydawać się różny w różnych porach – raz wyraźniejszy, raz delikatniejszy. Uwarunkowane jest to naszą naturalną czerwienią wargową i jej kolorem każdego dnia.
Korekta makijażu permanentnego - czy jest konieczna?
Dla osiągnięcia najlepszego efektu końcowego potrzebne są 2 wizyty. Po pierwszym zabiegu, po wygojeniu kolor blednie około 20-40 %. Każda klientka to inny rodzaj skóry oraz inna reakcja na gojenie, dlatego tak ważna jest korekta, podczas której uzupełniane są ewentualne ubytki oraz osiąga się perfekcyjny kształt. Druga wizyta (korekta) odbywa się po całkowitym wygojeniu, za ok. 4-6 tygodni od podstawowego zabiegu.
Jak będę wyglądała bezpośrednio po zabiegu?
Bezpośrednio po wykonanym zabiegu makijażu permanentnego usta są w intensywnym kolorze, nawet w przypadku delikatnych metod cieniowania – powder, ombre. Kolor po pierwszej pigmentacji będzie ciemniejszy od oczekiwanego, ale już po tygodniu intensywność zmniejsza się. Po zabiegu występuje delikatne zaczerwienienie lub obrzęk w okolicy miejsca pigmentacji, które utrzymuje się około 2-3h. Będziesz mogła iść do pracy lub wykonywać codzienne czynności. Nie wolno jednak: – spożywać alkohol, aspirynę oraz napoje zawierających kofeinę – nakładać makijaż w obszarze pigmentacji – moczyć, trzeć, drapać i dotykać skóry poddanej pigmentacji – opalać, korzystać z basenu czy sauny. Dokładne instrukcje dotyczące pielęgnacji uzyskasz po zabiegu.
Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym
Zabieg wypełniania i modelowania ust wykonuje się celem zwiększenia objętości, poprawy konturu warg i ich nawilżenia. Powiększanie ust jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym. W zabiegu wykorzystuje się wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego – substancji naturalnie występującej w organizmie człowieka lub karboksymetylocelulozy, która dedykowana jest bardziej dla osób uczulonych na jad owadów błonkoskrzydłych (pszczoły, osy, szerszenie). Kwas hialuronowy wiąże wodę w komórkach skóry. Preparat stopniowo wchłania się, dlatego efekty zabiegu są przemijające i utrzymują się przez około 9-12 miesięcy. Przywracanie objętości i modelowanie ust rekomendowane jest osobom niezadowolonym z wyglądu warg, posiadającym wargi wąskie, asymetryczne, z opadającymi kącikami, a także posiadającym tzw. zmarszczki palacza. Wypełnianie ust nadaje twarzy młodszego i bardziej promiennego wyglądu.
Jak wygląda zabieg
Zabieg powiększania ust lub ich regeneracji polega na wstrzykiwaniu maleńkich porcji żelu w usta i ich okolicę, przy pomocy bardzo cienkiej igły lub też kaniuli, która minimalizuje ryzyko pojawienia się siniaków. Powiększanie ust wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub stomatologicznym. W zależności od potrzeby, kwas hialuronowy podawany jest w kontur ust lub w czerwień wargową, w środek ust lub tuż nad górną wargą.
Zabieg trwa ok. 30 minut. Po zabiegu wypełniacz jest praktycznie niewyczuwalny, a usta są miękkie i elastyczne. Czasem może pojawić się obrzęk i zasinienia, które ustępują po 2 – 4 dniach.
Modelowanie na płasko / Russian Lips
Powiększanie ust metodą na płasko to zabieg polegający na wielorazowym wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, który błyskawicznie nadaje ustom wymarzony kształt. Pomaga osiągnąć pożądane kształt, odmłodzenie i poprawia niedoskonałości natury. Efekty utrzymują się w zależności od wieku pacjentki, kondycji skóry, indywidualnych cech, a także od stosowanego preparatu. Efekt zabiegu utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.
„Russian Lips” w estetyce nawiązują do technik wypełniania ust, które zwiększają objętość oraz uwypuklają łuk kupidyna, nadając subtelny wygląd w kształcie serca i zmysłowy, kobiecy styl, często spotykany naturalnie u Rosjanek.
Najczęściej zadawane pytania
Dla kogo zabieg?
Na zabieg powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym najczęściej decydują się kobiety kierujące się względami estetycznymi. Do najczęstszych wskazań zalicza się:
- zwiększenie objętości ust,
- poprawienie konturu ust,
- odpowiednie nawilżenie,
- modelowanie asymetrycznych warg,
- poprawienie koloru ust,
- dysproporcja pomiędzy górna i dolną wargą,
- wypełnienie zmarszczek wokół ust,
- uniesienie kącików warg.
UWAGA: Każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej może być wykonany tylko u osoby pełnoletniej.
Przeciwskazania do zabiegu
Ze względu na to, że kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie, jego wykorzystanie w zabiegach upiększających jest na ogół bardzo bezpieczne. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu powiększania ust, a do najważniejszych należą:
- zbyt młody wiek,
- ciąża i karmienie piersią,
- owulacja,
- choroby nowotworowe,
- skłonność do powstawania blizn,
- zły stan zdrowia i znaczne osłabienie organizmu,
- zażywanie aspiryny, leków przeciwzapalnych oraz antybiotyków na kilka dni przed zabiegiem,
- trądzik,
- opryszczka,
- stany zapalne w miejscu wykonywania zabiegu,
- wcześniej wykonywane zabiegi chirurgiczne w obrębie ust,
- nadwrażliwość na kwas hialuronowy.
Efekty zabiegu
- Powiększanie ust – kwas hialuronowy doskonale wypełnia usta, dając naturalny efekt;
- Odmładzanie i modelowanie ust – natychmiastowy efekt dzięki zmianie konturu ust i usunięciu opadających kącików;
- Młodzieńcza jędrność – wargi stają się doskonale nawilżone i bardziej mięsiste;
- Redukcja małych i większych zmarszczek – natychmiastowy efekt odmłodzenia ust i okolic ust;
- Intensywny, świeży kolor – zregenerowane naturalnym kwasem usta, nabierają zdrowego, młodzieńczego odcienia czerwieni.
Jak długo utrzymuje się efekt?
To zależy. Od okolicy zabiegowej, od użytego preparatu, od metabolizmu. Jest to bardzo indywidualna sprawa. Przeciętnie utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy, przy gęstrzych preparatach efekt może utrzymywać się dłużej.
Co przyspiesza wchłanianie: sauna, wysokie temperatury, używki, szybki metabolizm, etc.
Czy modelowanie ust boli?
Podczas modelowania ust kwasem hialuronowym możliwy jest odczuwalny dyskomfort, ale pamiętajmy, że stosujemy znieczulenie miejscowe, które w dużym stopniu sprawia, że zabieg jest zdecydowanie do zniesienia, a nawet dla niektórych całkowicie bezbolesny.
Jak długo utrzymuje się obrzęk po zabiegu?
Może pojawić się obrzęk i zasinienia, które ustępują po 2 – 4 dniach.
Możliwe skutki uboczne
Pomimo tego, że kwas hialuronowy jest substancją bezpieczną dla naszego organizmu, zaraz po zabiegu pacjent może spotkać się z pewnymi niedogodnościami, które znikną po zakończeniu procesu gojenia. Najczęściej pojawiające się skutki uboczne to:
- Po zabiegu, w miejscu wprowadzania (wstrzyknięcia) preparatu może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk, który zazwyczaj całkowicie ustępuje do 72 godzin po zabiegu.
- Mogą wystąpić zasinienia po nakłuciach igłą, a także niewielki ból.
- Miejsce poddane iniekcji zazwyczaj jest wrażliwsze na jakikolwiek dotyk lub ucisk.
- Mogą wystąpić również dolegliwości bólowe – te ustępują zwykle w ciągu kilku dni.
- Mogą wystąpić także delikatne, małe grudki, które niwelują się samoistnie do 4 tygodni po zabiegu.
Jak przygotować się do zabiegu?
Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad, podczas którego wyjaśni całą procedurę, pozna wszelkie ewentualne przeciwwskazania, które mogłyby wykluczyć wypełnienie ust kwasem hialuronowym oraz pozna oczekiwania pacjenta. Na trzy dni przed zabiegiem należy powstrzymać się od przyjmowania aspiryny i leków przeciwzapalnych. W dniu zabiegu należy unikać nagrzewania ciała (np. w solarium lub saunie) oraz nadmiernego wysiłku fizycznego. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć z ust makijaż. Osoby, które mają skłonność do opryszczki mogą prewencyjnie zacząć stosować lek. Nie zaleca się korzystania z zabiegu przed i podczas owulacji, choroby i ogólnego osłabienia organizmu.
W dniu zabiegu nie należy spożywać kawy oraz alkoholu.
Zalecenie po zabiegu
Przez kilka godzin po zabiegu należy ograniczyć ekspresję mimiczną ust, nie rozciągać ich, nie całować się oraz unikać spożywania zimnych i gorących napojów. Przez kolejne 3 dni powinno unikać się nadmiernego wysiłku, opalania oraz wizyt u dentysty. Zalecane jest, by w ciągu dwóch tygodniu po zabiegu unikać temperatur poniżej 0°C i nie wystawiać się na dłuższe działanie promieni słonecznych.