Brwi mowia więcej niż słowa
Poznaj ofertę salonu z zakresu stylizacji brwi
PMU | Makijaż Permanentny Brwi
Makijaż permanentny pozwala nadać pożądany kształt linii brwi i sprawia, że już po przebudzeniu wyglądamy świetnie! Symetryczne, ładnie podkreślone brwi nadają charakter twarzy – naturalny lub bardziej zdecydowany, w zależności od Twoich preferencji. Cel jest zawsze ten podobny – podkreślić Twoje atuty, zatuszować ewentualne mankamenty urody.
Zobacz video
Jak wygląda zabieg
Makijaż permanentny (mikropigmentacja lub makijaż trwały) to specjalistyczny zabieg kosmetyczny polegający na wprowadzeniu pod skórę pigmentu do głębokości od 0,3 do 0,5 mm, czyli płycej niż w przypadku tradycyjnego tatuażu. Dla zwiększenia komfortu podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe. W zależności od wykonywanej techniki zabieg trwa od 1 do 3 godzin.
Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją, wykluczeniem wszelkich przeciwwskazań oraz wykonaniem rysunku wstępnego, który ma na celu zwizualizowanie efektu. Wykonamy wtedy wstępny rysunek, który lepiej pozwoli Ci wyobrazić sobie efekt zabiegu. Dobierzemy kształt brwi dopasowany do owalu twarzy oraz kolor, który najlepiej podkreśli Twoją urodę.
Ombre Powder Brows
To jedna z najbardziej popularnych i subtelnych technik permanentnego podkreślania brwi.
Technika makijażu permanentnego metodą Ombre Powder Brows przypomina dobrze wykonaną hennę lub podkreślenie brwi cieniem. Delikatny, jaśniejszy cień na przodzie i w górnej linii brwi wzmacniamy jest w dolnej części łuku brwiowego, co daje bardzo naturalny i trójwymiarowy efekt. Dzięki metodzie soft ombre brows makijaż w mniejszym stopniu rzuca się w oczy, a brwi wyglądają na naturalnie gęste. Za pomocą makijażu permanentnego można wyrównać również brwi rosnące asymetrycznie. Dopasowany anatomicznie, nowy kształt ozdobi łuki brwiowe, poprawiając rysy twarzy.
Najczęściej zadawane pytania
Czym jest makijaż permanentny?
Makijaż permanentny, inaczej makijaż trwały lub mikropigmentacja to specjalistyczny zabieg, polegający na wprowadzeniu pigmentów (barwnika) do warstwy naskórka. W tym celu używa się specjalistycznego sprzętu oraz jednorazowych, sterylnych igieł z chirurgicznej stali szlachetnej. W metodzie cieniowania (pudrowe brwi czyli powder brows, ombre, insta brows) igła nie dochodzi do skóry właściwej, pracuje bardzo powierzchownie. Zabieg mikropigmentacji jest nieco podobny do tatuowania, ale odbywa się znacznie płycej. W przypadku tatuażu barwnik jest wprowadzany do skóry właściwej, a więc znacznie głębiej. Natomiast makijaż permanentny zblednie z biegiem lat, by w końcu całkowicie zniknąć.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg makijażu permanentnego?
Makijaż permanentny jest przeznaczony dla osóbw każdym wieku, które cenią sobie czas w życiu codziennym oraz komfort w obliczu jego wyzwań. Doceniony zostanie również wśród osób uprawiających sport lub prowadzących aktywny tryb życia.
Kosmetyki permanentne są idealne dla zapracowanych osób/profesjonalistów, które nie mają czasu na wykonanie konwencjonalnego makijażu, tych, które lubią budzić się ze świeżym, naturalnym wyglądem i symetrią brwi, sportowca chcącego wyglądać naturalnie, osób cierpiących na łysienie, osób z problemami medycznymi schorzenia powodujące drżenie rąk, przebarwienia otoczki po rekonstrukcji piersi/raku, problemy ze wzrokiem lub reakcje alergiczne na dostępne bez recepty produkty do makijażu…ale przede wszystkim dla wygody!
Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego
Jeśli zastanawiasz się nad zafundowaniem sobie takiej wygody i oszczędności czasu jakim jest makijaż permanentny, musisz być świadoma, że istnieje szereg czynników, które mogą Cię wykluczyć do jego wykonania:
- spożycie alkoholu lub środków odurzających w ciągu ostatnich 48 h
- alergia na składniki pigmentów, preparatów, produktów/akcesoriów stosowanych w trakcie zabiegu – ciąża, okres połogu, karmienie piersią
- nowotwory (chemioterapia, radioterapia) bez konsultacji lekarskiej
- infekcje bakteryjne, wirusowe i stany zapalne organizmu lub skóry w okolicy zabiegowej
- aktywny trądzik różowaty,
- porfiria skórna
- skłonność do bliznowaceń/zwłóknień/przerostu blizn,
- aktywna łuszczyca w okolicy zabiegowej
- aktywne atopowe zapalenie skóry (egzema) w okolicy zabiegowej
- aktywne łojotokowe zapalenie skóry w okolicy zabiegowej
- Hemofilia oraz zaburzenia krzepnięcia krwi, schorzenia w przebiegu których wystąpiły epizody trudno lub przewlekle gojących się ran np. zespół stopy cukrzycowej. W przypadku stałego lub długotrwałego stosowania leków: przeciwzakrzepowych (antykoagulanty), niesteroidowych leków przeciwzapalnych: np. aspiryna, ibuprom, skutkującym zaburzeniami krzepliwości krwi ( intensywne krwawienie po urazie i/lub przewlekle gojące się rany), wykonanie zabiegu będzie możliwe po odstawieniu tych leków na min. 5-7 przed zabiegiem. Dla odstawienia tych leków może być wymagana konsultacja lekarska.
- stosowanie kortykosteroidów (konieczny odstęp 8 -12 tygodni od zakończenia kuracji)
- stosowanie retonoidów (konieczny odstęp 6 mc od zakończenia kuracji )
- antybiotykoterapia (konieczny odstęp 30 dni od jej zakończenia)
- choroby autoimmunologiczne – toczeń rumieniowaty układowy, twardzina, reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, układowe zapalenie naczyń wrzodziejące zapalenie jelita grubego, syndrom Crohna, miastenia, sarkoidoza układowa
- wady zastawek serca
- tętniaki (mózgu, aorty, tętnic)
- stwardnienie rozsiane, SMA, mukowiscydoza
- chorby zakaźne HIV, AIDS, WZW
- planowane leczenie stomatologiczne lub ortodontyczne do 7 dni po zabiegu (w przypadku pigmentacji ust do 14 dni po zabiegu)
- zabiegi estetyczne wykonane w obszarze zabiegowym, w tym:
– zabiegi wolumetrii lub modelowania (konieczny odstęp min. 30 dni), botox (konieczny odstęp min. 14 dni)
– laser ablacyjny (konieczny odstęp min. 3-6 miesięcy), laser nieablacyjny, HIFU (odstęp min. 4 tygodnie),
– nici PDO (konieczny odstęp min. 30 dni),
– przeszczep skóry, chirurgiczne zabiegi estetyczne (konieczny odstęp min. 3-6 miesięcy), - zabiegi złuszczania naskórka w obszarze i okolicy zabiegowej (konieczny odstęp min. 28 dni)
- intensywna opalenizna ( zaleca się nie korzystanie z kąpieli słonecznych i solarium w okresie 14-21 dni przed zabiegiem)
Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego?
Przed zabiegiem makijażu permanentnego należy wykluczyć picie alkoholu (24h przed), napojów z kofeiną (kawy, napojów energetyzujących), zażywanie narkotyków, antybiotyków (miesiąc przed), aspiryny, ibuprofenu i innych leków z grupy NLPZ, leków antydepresyjnych i halucynogennych. Dwa tygodnie przed pigmentacją nie można opalać oraz stosować zabiegów głęboko złuszczających lub podrażniających skórę. W dniu zabiegu skóra musi być w stanie nienaruszonym. Należy być zdrowym, nie posiadać infekcji!
Jak długo utrzyma się mój makijaż?
Obecne techniki makijażu permanentnego brwi pozwalają uzyskać bardzo naturalny i delikatny ‘pudrowy’ wygląd. Trwałość wykonanego makijażu zależy od wielu czynników. Przede wszystkim ma znaczenie stan zdrowia, gospodarki hormonalnej oraz rodzaj skóry. U osoby o skórze suchej z wolnym metabolizmem makijaż będzie utrzymywał się dłużej. Trwałość makijażu permanentnego skraca też opalanie na słońcu, zła pielęgnacja, styl życia czy przyjmowane leki. W zależności od ww czynników efekt makijażu permanentnego brwi wykonany w technice cieniowania (pudrowe czyli powder brows, ombre, insta brows) będzie utrzymywać się od kilku miesięcy do kilku lat. Aby efekt był zadowalający makijaż powinno odświeżać się co 12-18 miesięcy, ponieważ pigment po tym czasie stopniowo wyłuszcza się i blednie.
Jaki jest czas rekonwalescencji?
Czas gojenia różni się w zależności od osoby. Przy odpowiednim znieczuleniu miejscowym i znieczuleniu obrzęk będzie bardzo minimalny i zazwyczaj nie ma krwawienia związanego z moimi procedurami. Każdemu klientowi zapewniam pakiet pielęgnacyjny i pisemne instrukcje. Leczony obszar zacznie mięknąć / rozjaśniać się w ciągu 3-60 dni… i zaleca się wizytę kontrolną w dowolnym momencie 2-6 miesięcy po pierwotnej procedurze.
Jak długo trwa każda procedura?
Początkowa procedura trwa zwykle około 2,5 do 3 godzin, należy sporządzić dokumentację, wykonać zdjęcia, omówić pożądany wzór i kolor, przeprowadzić procedurę i omówić wymagania dotyczące opieki po zabiegu. Procedury uzupełniające lub odświeżające kolor zwykle nie wymagają tyle samo czasu.
Czy zabieg jest bolesny?
W razie potrzeby stosuje się znieczulenie miejscowe, aby znieczulić obszary, które mają być leczone. Pomaga to złagodzić niewielki dyskomfort, który może wystąpić podczas zabiegu. Każdy ma swój unikalny poziom tolerancji bólu. Niektórzy ludzie uważają, że pewne obszary twarzy są bardziej wrażliwe niż inne, dlatego szczególny nacisk kładzie się na zapewnienie klientowi jak największego komfortu. Dostępne są różne miejscowe środki znieczulające, aby zapewnić, że procedura jest tak bezbolesna, jak to tylko możliwe.
Czy makijaż permanentny to bezpieczny zabieg?
Każdy artykuł jednorazowy otwierany jest przy klientce. Maszyny oraz stanowisko pracy pozostaje zdezynfekowane oraz ofoliowane na nowo dla każdej klientki. Najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa są dla nas najważniejsze.
MOŻLIWE SĄ NATURALNE REAKCJE ORGANIZMU NA ZABIEG ORAZ POWIKŁANIA I DZIAŁANIA NIEPOŻADANEPO ZABIEGU!
Śródskórne wszczepianie mikropigmentów, wykonywane w warunkach aseptyki przez specjalistę uważane jest za czynność bezpieczną. Jednakże podobnie jak w przypadku wszelkich inwazyjnych zabiegów kosmetycznych na ludzkim ciele tak i w przypadku zabiegu makijażu permanentnego powodującego powstanie mikrourazu skóry oraz polegającego na
wprowadzaniu ciała obcego do skóry (pigmentu), zabieg ten nie pozostaje bez ryzyka dla organizmu. Wystąpienie powikłań
lub działań niepożadanych jest możliwe, nawet jeżeli zabieg jest przeprowadzony z umiejętnością, rozwagą i starannością,
natomiast precyzyjne ustalenie prawdopodobieństwa ich wystąpienia nie jest do końca możliwe, ponieważ jest to
uzależnione od indywidualnej reakcji organizmu na zabieg.
Wszelkie komplikacje lub powikłania pozabiegowe można leczyć i/lub korygować. Należy jednak podkreślić, że
choć istotne klinicznie oraz długotrwałe powikłania pozabiegowe wymagające interwencji medycznej w przypadku
zabiegów makijażu permanentnego są bardzo rzadkie, to nie ma jednak możliwości ich całkowitego wykluczenia pomimo
zachowania najwyższych standardów higienicznych, wiedzy i umiejętności osoby wykonującej zabieg.
Możliwe jest wystąpienie niżej opisanych naturalnych rekacji organizmu na zabieg oraz powikłań i działań niepożądanych.
Co do czasu wystąpienia naturalnych reakcji organizmu na zabieg oraz powikłań i działań niepożądanych, mogą one być:
natychmiastowe – powstałe podczas zabiegu; wczesne – powstałe w ciągu od kilku godzin do 30 dni od zabiegu oraz
opóźnione – powstałe od miesiąca do kilku lat po zabiegu.
Natychmiastowe i wczesne naturalne reakcje organizmu na zabieg
– związane są z naturalną reakcją autoimmunologiczną organizmu na przerwanie ciągłości tkanek (mikrouraz)
i umieszczeniem w nich ciała obcego (pigmentu) oraz z naturalnymi procesami odbudowy i regeneracji tkanek.
Przybierają one postać: zaczerwienienia skóry, rumieni, obrzęków, swędzenia, zwiększonej wrażliwości lub bolesności
okolicy zabiegowej, wrażenia suchości wokół okolicy zabiegowej, wysięków – krwi i płynów surowiczych. Wszystkie
opisane ewentualne dolegliwości, o ile wystąpią, zazwyczaj ustępują samoistnie w okresie od kilku godzin do 14 dni od
zabiegu.
Proces gojenia się rany pozabiegowej uzależniony jest od cech osobniczych danego organizmu i należy przy nim
uwzględnić , że na jego przebieg oraz czas trwania ma wpływ wiele czynników. Jest to m.in. wiek i kondycja skóry,
niedobór mikroelementów oraz jednostki chorobowe (np. choroby tarczycy, cukrzyca, osteoporoza), które nawet
prawidłowo leczone mogą powodować lub skutkować wydłużonym procesem gojenia.
Bardzo Częste i Częste, natychmiastowe i wczesne powikłania pozabiegowe lub działania niepożądane
– siniaki, krwiaki
– w przypadku pigmentacji okolic gałki ocznej: podrażnienie gałki ocznej, spojówek.
– w przypadku pigmentacji ust: możliwość aktywizacji i wystąpienia wirusa opryszczki HSV (herpes simplex virus – HHV- 1
i HHV-2). Etiologia tego wirusa nie jest do końca poznana, szacuję się, że jego nosicielami jest od 70% do 90% populacji.
Zabieg makijażu permanentnego nie skutkuje zakażeniem tym wirusem , jednakże może być przyczyną jego aktywizacji,
wynikającej z przerwania ciągłości tkanek i umieszczeniem w nich ciała obcego (pigmentu). Do aktywizacji i nawrotów
opryszczki dochodzi pod wpływem czynników wyzwalających, takich jak: choroby infekcyjne przebiegające z gorączką,
promieniowanie słoneczne, stres, przemęczenie, silne oziębienie, miesiączka, jak również mikrourazów w tym
wywołanych np. zabiegami kosmetycznymi. W razie wystąpienia opryszczki, należy zastosować odpowiedni lek na wirus
herpes simplex – w zakresie możliwości stosowania przez Panią/Pana danego leku proszę się skonsultować z lekarzem lub
farmaceutą. Przed kolejnym zabiegiem zaleca się zastosowanie odpowiednich środków zapobiegawczych.
Rzadko lub bardzo rzadko występujące natychmiastowe i wczesne powikłania pozabiegowe
– reakcje alergiczne: pokrzywka, alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, nieokreślone kontaktowe zapalenie skóry, wstrząs
anafilaktyczny
– bakteryjne – ropne zapalenie skóry ,wirusowe zapalenie skóry, pęcherze; ziarniniak pyogenny
– grzybicze (grzybice)
– dysbakterioza
– w przypadku pigmentacji okolic gałki ocznej: kontaktowe zapalenie spojówek lub rogówki, wirusowe, bakteryjne,
grzybiczne, alergiczne zapalenie spojówek lub rogówki, poparzenie rogówki (bardzo rzadko), uszkodzenie rogówki (bardzo rzadko)
– niekontrolowana migracja pigmentu
– czasowa lub trwała utrata brwi lub rzęs
W jaki sposób określa się pożądany wygląd i odcienie koloryzacji?
Brwi powinny być spójnym elementem całej twarzy, a nie jej dominującym akcentem – zbyt intensywny makijaż niepotrzebnie odwraca uwagę od innych Twoich atutów. Kluczem do udanego podkreślenia brwi kolorem jest naturalność – przerysowane mogą prezentować się zbyt agresywnie.
Dobór odpowiedniego pigmentu jest ściśle związany z:
– rodzaj cery,
– odcień skóry,
– kolor włosków na brwiach i ich ilość w łuku,
– kolor włosów na głowie.
Korekta makijażu permanentnego - czy jest konieczna?
Dla osiągnięcia najlepszego efektu końcowego potrzebne są 2 wizyty. Po pierwszym zabiegu, po wygojeniu kolor blednie około 20-40 %. Każda klientka to inny rodzaj skóry oraz inna reakcja na gojenie, dlatego tak ważna jest korekta, podczas której uzupełniane są ewentualne ubytki oraz osiąga się perfekcyjny kształt. Druga wizyta (korekta) odbywa się po całkowitym wygojeniu, za ok. 4-6 tygodni od podstawowego zabiegu. Jest odpłatna wg Cennika.
Jak będę wyglądała bezpośrednio po zabiegu?
Bezpośrednio po wykonanym zabiegu makijażu permanentnego brwi są w intensywnym kolorze, nawet w przypadku delikatnych metod cieniowania – powder, ombre. Kolor po pierwszej pigmentacji będzie ciemniejszy od oczekiwanego, ale już po tygodniu intensywność zmniejsza się. Po zabiegu występuje delikatne zaczerwienienie w okolicy miejsca pigmentacji, które utrzymuje się około 30-60 minut. Będziesz mogła iść do pracy lub wykonywać codzienne czynności. Nie wolno jednak: – spożywać alkohol, aspirynę oraz napoje zawierających kofeinę – nakładać makijaż w obszarze pigmentacji – moczyć, trzeć, drapać i dotykać skóry poddanej pigmentacji – opalać, korzystać z basenu czy sauny. Dokładne instrukcje dotyczące pielęgnacji uzyskasz po zabiegu
Zalecenia po zabiegu
W ciągu pierwszych 48 GODZIN po zabiegu nie należy spożywać alkoholu
Przez 7 dni należy stosować się do następujących zasad pielęgnacji:
• Całkowity zakaz wykonywania makijażu w bliskiej okolicy oraz na obszarze pigmentacji.
• Nie należy stosować:
• kremów, toników, płynów micelarnych, peelingów,
• innych produktów zawierających substancje aktywne.
• Należy zrezygnować z nadmiernego wysiłku fizycznego(siłownia, joga, zajęcia fitness, bieganie).
• Niewskazane są wizyty stomatologiczne.
W ciągu 6 TYGODNI od zabiegu:
• Należy całkowicie zrezygnować z ekspozycji na słońce oraz opalania się w solarium.
• Nie wolno korzystać z basenu oraz sauny.
• peelingu chemicznego i mechanicznego.
• zabiegów iniekcyjnych.
PIGMENTOWANEJ STREFY NIE WOLNO DRAPAĆ, TRZEĆ, SKUBAĆ CZY USUWAĆ NA SIŁĘ STRUPKA- wpłynie to negatywnie nie tylko na efekt zabiegu, ale również może przyczynić się do powstania powikłań w postaci blizn.
Gdy na skórze pojawi się mocne zaczerwienienie, utrzymujące się powyżej dwóch dni, należy niezwłocznie skontaktować się ze specjalistą wykonującym zabieg.
Promienie słoneczne lub niektóre zabiegi (np. zabiegi złuszczające, kwasy) przyczyniają się na szybszego wybarwiania się pigmentu, co gorsze, często na niechciane przez nas odcienie. Dlatego zachowaj szczególną ostrożność.
• Podczas ekspozycji na słońce, opalania czy wizyty w solarium stosuj krem z filtrem – min. 50 SPF.Krem musi być nałożony z maksymalnym odstępem 2h między aplikacjami.
• W trakcie zabiegów z użyciem kwasów, retinoidów oraz preparatów mocno aktywnych należy zabezpieczyć skórę w okolicy 2 cm od pigmentowanej strefy tłustym preparatem lub wazeliną
Laminacja Brwi
Laminacja brwi jest innowacyjnym zabiegiem w świecie stylizacji brwi, polegającym na: Laminowaniu, Odżywieniu, Regeneracji.
To najnowszy trend upiększania naturalnych brwi, zabieg polega na ułożeniu włosków brwi w taki sposób, aby nadać brwiom objętości oraz wyrazistości koloru. Po zabiegu brwi są zregenerowane, pięknie błyszczą, a czarny barwnik dodatkowo podkreśla ich piękno i oprawę oczu.
Komu polecany jest zabieg laminacji?
Zabieg Laminacji brwi dedykowany jest dla kobiet, które:
- Cenią sobie naturalny wygląd brwi.
- Włoski na brwiach są niesforne.
- Włoski na brwiach rosną nieregularnie.
- Włoski na brwiach są osłabione.
- Włoski na brwiach są mało wyraźne.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu Laminacji Brwi
- Infekcje bakteryjne, grzybicze lub wirusowe brwi lub jego bezpośredniej okolicy.
- Świeże rany, blizny.
- Otarcia naskórka.
- Dermatozy.
- Niedawno przeprowadzane operacje w okolicy brwi.
- Brak naturalnych brwi.
- Alopecia – łysienie.
- W trakcie chemioterapii – aplikacja możliwa po zakończeniu leczenia.
- Trichotillomania – bezwiedne wyrywanie brwi.
- Każda choroba powodująca drgawki, drżenie lub nieprawidłowe ruchy powieki górnej.
- Kobiety w ciąży.
- Uczulenie na jeden ze składników: laminowania brwi.
Efekty po zabiegu Laminacji
- Brwi uzyskały bardzo naturalny wygląd.
- Brwi zdecydowanie nabrały objętości.
- Brwi uzyskały długotrwały efekt ułożenia.
- Brwi uzyskały zmianę kierunku rosnących włosków.
- Brwi nabrały wyrazistości.
- Brwi uzyskały odżywienie.
- Brwi uzyskały widoczną regenerację.
- Brwi zostały nawilżone.
- Brwi stały się miękkie i błyszczące.
- Efekt utrzymuje się od 4 – 6 tygodni.
Zalecenia dla klientki po zabiegu
- W dniu zabiegu i do 24 – 48 h po nim, nie chodzimy na saunę, basen, solarium.
- Po zabiegu do 48 h nie używamy mocnych środków do demakijażu brwi, ponieważ mogą odbarwić kolor.
- Po zabiegu do 24 h nie malujemy brwi.
- Po zabiegu do 24 h unikamy nakładania preparatów tj: kosmetyki kolorowe, krem lub serum.
- Nie pocieramy brwi i nie bawimy się nimi.
- Efekt zabiegu utrzymuje się około 4 – 6 tygodni, zależny jest od indywidualnego cyklu wzrostu brwi.
- Kolejny zabieg można wykonać po około 6 tygodniach.
Henna Pudrowa
Jest to zabieg, nadający koloru brwiom dzięki naturalnemu preparatowi, w całości opartemu na roślinnych składnikach.
Uzyskany efekt na brwiach jest bardzo naturalny, subtelny, bez przerysowań, przez co brwi będą wyglądać pięknie u każdej osoby, nawet u tej całkowicie pozbawionej naturalnych włosków w tym obszarze.
Komu polecany jest zabieg henny pudrowej?
Zabieg Brow henna pudrowa przeznaczony jest:
- Dla kobiet, które mają jasne brwi.
- Dla kobiet, które mają widoczne ubytki.
- Dla kobiet ceniących naturalny wygląd.
- Dla kobiet, które chcą mieć piękną koloryzację brwi na skórze i włoskach.
- Dla kobiet z osłabionymi i zniszczonymi włoskami na brwiach.
- Dla kobiet, które chcą pobudzić wzrost włosa na brwiach.
- Dla kobiet, które nie decydują się na makijaż permanentny brwi.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu henny pudrowej
- Choroby zakaźne skóry: np.: AZS, grzybica, łuszczyca.
- Stany zapalne i alergiczne skóry.
- Opryszczka powiek.
- Niektóre dermatozy.
- Infekcje bakteryjne, grzybicze lub wirusowe brwi lub jego bezpośredniej okolicy.
- Świeże rany, blizny.
- Otarcia naskórka w okolicy brwi.
- Niedawno przeprowadzane operacje w okolicy brwi.
- Wykonana eksfoliacja kwasami owocowymi w okolicy brwi.
- W trakcie chemioterapii – aplikacja możliwa po zakończeniu leczenia.
- Każda choroba powodująca drgawki, drżenie lub nieprawidłowe ruchy powieki.
- Uczulenie na jeden ze składników: BH Brow Henna.
Test alergiczny na BH Brow Hennę
- Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzamy wywiad z klientką.
- W przypadku osoby, która ma problem natury alergicznej wskazane jest wykonanie próby uczuleniowej.
- Pytamy klientkę czy miała wykonywaną już BH Brow hennę i czy nie była uczulona na hennę.
- W przypadku wykonania testu alergicznego w tym celu rozrabiamy hennę zgodnie z procedurami.
- Nakładamy hennę za uchem po upływie 20 minut zmywamy.
- Jeżeli nie wystąpiło podrażnienie, pieczenie skóry można przypuszczać, że osoba nie jest uczulona.
- Jeżeli po upływie 24 godzin nie wystąpiło podrażnienie skóry wówczas można przystąpić do wykonania zabiegu farbowania brwi.
Efekty po zabiegu Henny Pudrowej
- Koryguje kształt i kolor brwi.
- Henna utrzymuje się do 2 tygodni na skórze.
- Henna utrzymuje się do 6 tygodni na włosach.
Zalecenia dla klientki po zabiegu
- Po zabiegu do 24 h unikamy kontaktu z wodą na linii brwi.
- Po zabiegu do 24 h nie chodzimy na saunę, basen, solarium.
- Po zabiegu do 24 h nie używamy mocnych środków do usuwania makijażu oczu, ponieważ mogą odbarwić kolor.
- Po zabiegu dwa razy dziennie aplikujemy olejek na zafarbowane brwi.
- Po zabiegu do 24 h unikamy nakładania preparatów tj: kosmetyki kolorowe, krem lub serum.
- Po zabiegu nie wolno stosować peelingów, kwasów, kremów z kwasami na zafarbowany obszar brwi.
- Po zabiegu nie należy trzeć, złuszczać zafarbowanej skóry na linii brwi.
- Efekt zabiegu utrzymuje się około 2 tygodni na skórze i około 6 tygodni na włoskach.